Verzoek van gepensioneerd Luitenant Kolonel b.d. Jacq Z Brijl:
Nabestaanden die willen reageren op de hier beneden gepubliceerde lijst kunnen daarop op 2 manieren reageren:

  1. Zij kunnen rechtstreeks hun verzoek. Indienen bij de Afdeling Decoraties van het ministerie van Defensie, t.a.v. dhr. ING.  Bert Keers, Hoofd van deze Afdeling, e-mailadres: b.keers.01@mindef.nl met als onderwerp, “Alsnog postume toekenning van het Mobilisatie- Oorlogskruis ( MOK) aan…naam en eventueel de rang v betrokkene…”
  1. Men kan ook rechtstreeks een verzoek bij Luit. Kol. b.d. Jacq. Z. Brijl indienen; zijn e-mailadres is bimbo.b@casema.nl

Voor rang, geboortedatum en geboorteplaats zie Slachtoffer Register van de Oorlogsgraven Stichting, door het adres achter de naam met Control + muisklik te openen.

  1. Cornelis Adriaan van Driel: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/36001/cornelis-adriaan-van-driel
  2. Wilhelm Schwippert: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/138792/wilhelm-schwippert
  3. Leendert Christiaan Smitt: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/143296/leendert-christiaan-smitt
  4. Jozef Alphons Godding: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/50306/jozef-alfons-godding
  5. Jan Willem Bedding: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/7762/jan-willem-bedding
  6. Joseph F. Levy: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/93404/jf-levy
  7. Henri In ’t Veld: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/157890/henri-in-t-veld
  8. Alexander Lans: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/88451/alexander-lans
  9. Petrus Gerardus Johannes de Groot: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/54763/petrus-gerardus-johannes-de-groot
  10. Lambertus Hengeveld: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/61709/lambertus-hengeveld
  11. Gerrit Willem Idenburg: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/68396/gerrit-willem-idenburg
  12. Louis Eugène de Roy van Zuidewijn: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/131050/louis-eugene-de-roy-van-zuijdewijn
  13. Jan Lok: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/96194/jan-lok
  14. Jan Drenth: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/35770/jan-drenth
  15. Kasper Rozeboom: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/131090/kasper-rozeboom
  16. Jannes Slijkhuis: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/142492/jannes-slijkhuis
  17. Jan Wermelt Schipper: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/136546/jan-wermelt-schipper
  18. Simon Johannes van den Berg: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/10292/simon-johannes-van-den-berg
  19. Teunis Burger: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/23155/teunis-burger
  20. Tjalling Huizing: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/67727/tjalling-huizing
  21. Johannes Jacobus Hodselmans: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/64260/johannes-jacobus-hodselmans
  22. Sylvester Hendrikus Scheers: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/135560/sylvester-hendrikus-scheers
  23. Cornelis Maarten Kort: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/83638/cornelis-maarten-kort
  24. Heinrich Janssen: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/70740/heinrich-janssen
  25. Hubert Joseph Ernest Lienaerts: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/94247/hubert-joseph-ernest-lienaerts
  26. Arend Meijer: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/102953/arend-meijer
  27. Jan Jacobus van der Goot: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/51641/jan-jacobus-van-der-goot
  28. Cornelis Christiaan Paap: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/114059/cornelis-christiaan-paap
  29. Cornelis Bierenbroodspot: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/11926/cornelis-bierenbroodspot
  30. Gerrit Kappert: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/74826/gerrit-kappert
  31. Pieter Out: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/113767/pieter-out
  32. Gerard Beth: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/11303/gerard-beth
  33. Philippe Henri du Bois: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/16500/philippe-henri-du-bois
  34. Wouter Albertus Christiaan Geerling: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/47369/wouter-albertus-christiaan-geerling
  35. George Frederik Kommers: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/81655/george-frederik-kommers
  36. Arie Koomans: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/82391/arie-koomans
  37. Harcolinus Kreuger: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/85007/harcolinus-kreuger
  38. Petrus Wilhelmus Johannes Assendelft: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/4534/petrus-wilhelmus-johannes-assendelft
  39. Jan Baptist Henri Baeten: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/5421/jan-baptist-henri-baeten
  40. Johan Bannink: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/6229/johan-bannink
  41. Johannes Hendrikus van Beers: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/8655/johannes-hendrikus-van-beers
  42. Jan Willem van den Bergh: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/10580/jan-willem-van-den-bergh
  43. Arnold Ponsen: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/121101/arnold-ponsen
  44. Albert Melse: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/101573/albert-melse
  45. Marinus Johan van Diejen: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/33938/marinus-johan-van-diejen
  46. Petrus Wilhelmus Maria Wisman: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/172497/petrus-wilhelmus-maria-wisman
  47. Gerardus Boelen: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/15800/gerardus-boelen
  48. Jacobus Hofstra: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/65145/jacob-hofstra
  49. Gerardus Johannes Cornelis van de Laak: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/86967/gerardus-johannes-cornelis-van-de-laak
  50. Franciscus Bernardus Lievens: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/94559/franciscus-bernardus-lievens
  51. Koop van den Berg: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/10187/koop-van-den-berg
  52. Riekele Wijma: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/175549/riekele-wijma
  53. Folkert Stakenburg: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/146921/folkert-stakenburg
  54. Hendrik de Winter: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/172288/hendrik-de-winter
  55. Wijbe Wiersma: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/171191/wijbe-wiersma
  56. Dirk Barink: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/6693/dirk-barink
  57. Dick Harry van Deursen: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/33671/dick-harry-van-deursen
  58. Willem Pon: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/121073/willem-pon
  59. Adrianus Bons: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/17245/adrianus-bons
  60. Albert Bernard Schoemaker: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/136935/albert-bernard-schoemaker
  61. Antonius Gerardus Hendricus Dikschei: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/34218/antonius-gerardus-hendricus-dikschei
  62. Louis Charles Ernst Edward Lammerding: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/87622/louis-charles-ernst-edward-lammerding
  63. Bernardus Bastianus van der Leeuw: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/90453/bernardus-bastianus-van-der-leeuw
  64. Leendert Lens van Rhijn: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/91705/leendert-lens-van-rijn
  65. Gustaaf Pesch: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/116940/gustaaf-pesch
  66. Bertus Jorge Planjé: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/118522/bertus-jorge-planje
  67. Joos Willem Tijdeman: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/156200/joos-willem-tijdeman
  68. Thijs Strijker: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/150105/thijs-strijker
  69. Lambertus Gerardus Jorissen: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/73122/lambertus-gerardus-jorissen
  70. Caesar Engelbert Gillet: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/49453/ceasar-engelbert-gillet
  71. Jan Udema: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/156377/jan-udema
  72. Johannes Carolus Franciscus Heezius: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/60599/johannes-carolus-franciscus-heezius
  73. Petrus Johannes van Kuijk: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/86610/petrus-johannes-van-kuijk
  74. Berend Strik: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/149943/berend-strik
  75. Emgert Zondervan: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/177805/emgert-zondervan
  76. Wiilem Frans Huel: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/67387/willem-frans-huel
  77. Jozef de Wilde: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/171347/jozef-de-wilde
  78. Paul Marie Hubert Dauphin: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/32113/paul-marie-hubert-dauphin
  79. Nicolaas Christiaan van der Elst: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/39327/nicolaas-christiaan-van-der-elst
  80. Benjamin Hendrikus Jacobus Teunissen: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/153161/benjamin-hendrikus-jacobus-teunissen
  81. Adriaan THOMAS SCHEERS: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/153523/adriaan-thomas-scheers
  82. Cornelis Helmuth Wendeline Hesselman: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/62711/cornelis-helmuth-wendeline-hesselman

Ronny Geenen
Ron@MyIndoWorld.com

8 Comments

  1. dear Ronny,
    Hartelijk dank voor je belangrijke hulp, om di artikel te plaatsen
    Met haertelijke groet

    Jacq. Z. Brijl

  2. Hello Ronny,

    I just happen to see your “myindoworld.com” website and saw many interesting and familiar stories of the old Ned Indies.
    Like yourself, I was born in Sumatra, Palembang in 1940 and spend the war years in Banjoe Biroe 1942 – 1945 in the Japanese Camps. Our home was in Salatiga on Java.
    Many of us are still alive and like you I just received a Dutch KNIL Military medal for my father Sgt. KNIL NFJ. Diemel who died in the Changi POW camp in 1945 just before the end of the war.
    The Dutch government still does not acknowledge that we were in those Japanese Camps, because we are not on a register with the Red Cross. Sad.

    Thank you for this Website, I will read it in more detail soon,
    Nico Diemel.

  3. Hello Nico,
    Wat jij mij nu verteld, dat je meer mijn artikelen en verhalen gaat lezen, was 16 jaren geleden mijn upzet. Ik wilde onze geschiedenis naar buitenbrengen zonder dat het besmet werd door politiek en religie, enz. Gewoon het verhaal van de Indische mens en wat hij of zij hebben meegemaakt. Daarbij zijn fouten, commentaren, enz allemaal welkom. Daarnaast heb ik ook veel foto’s van vroeger geplaatst. Heb namelijk nog 2 andere hobbies. Fotografie en Indisch koken.
    Enjoy en groeten vanuit Glendora, Californie. Ronny

  4. Dag Ronny,
    Ik ben een nabestaande van:
    Christiaan Cornelis Paap.

    Christiaan, Cor zoals hij werd genoemd was voor de oorlog afgestudeerd als leraar. Omdat er hier toen geen werk voor hem was, is hij via een een advertentie in het Haarlems Dagblad naar Java gegaan. Hij was op Java leraar van de Knil kinderen. Het was de bedoeling om dat een periode te gaan doen, ook best een spannende ervaring voor zo’n jonge man. Hij had het daar erg naar zijn zin. Toen brak de oorlog uit en hebben mijn grootouders (hun kind) mijn moeder (zijn zus Duifje) hem nooit meer terug gezien. Ik ben opgegroeid met altijd veel verdriet van mijn grootouders en moeder over zijn verlies. Ik heb na het overlijden van mijn moeder stichting oorlogsgraven overgenomen, hetgeen ik met liefde doe voor mijn grootouders,
    moeder en nu voor mezelf. Ik zou voor Cor heel graag het erekruis willen ontvangen. Ik heb mezelf in zijn Oorlogstijd verdiept en ben dankbaar, dat mijn grootouders en moeder het allemaal niet hebben geweten wat voor verschrikkelijks er met hem is gebeurd. Met vriendelijke groet, Cora Jansen (dochter van Duifje de zus van Cor) Mijn gegevens zijn bekend bij St. Oorlogsgraven.

  5. Dag Cora Jansen
    Een triest verhaal en ik kan U volledig begrijpen.
    Mijn vraag aan U:”Was Christiaan ook in dienst van de KNIL?” Zo ja, wat was zijn rang en heeft u zijn stamboeknummer?
    Het MOK wordt namelijk door het ministerie van Defensie eerst goedgekeurd en vervolgens verstrekt. Intussen zal ik wat navraag doen bij mensen in Nederland, die misschien in staat zijn meer te vinden van Christiaan.
    Groet, Ronny

  6. Lieve Cora Jansen, Ik zelf was niet in staat om je te helpen. Maar een vriend in Nederland wist het volgende te vinden.
    Er is niet veel te vinden over Cornelis Christiaan Paap
    Geboren 10 aug 1911 te Schoten, overleden 4 juli 1945 in Hong Kong.
    Zoon van Klaas Paap en Petronella Köhler
    Hij heeft een interneringskaart, maar die is slecht ingevuld
    https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/index/nt00425/e96ca89c-148f-102f-a8e2-0050569c51dd
    en zijn ambtenarenstamkaart is ook niet zo informatief
    https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/archief/2.10.36.21/inventaris?inventarisnr=35&afbeelding=NL-HaNA_2.10.36.21_0035_0396&activeTab=gahetnascan

    In 1939 woonde of verbleef hij in Bandoeng en werd daar begin 1940 aangesteld als onderwijzer te Ternate aan de Gouvernements Europeesche Lagere School.

    https://www.delpher.nl/nl/kranten/view?coll=ddd&query=paap&cql%5B%5D=%28date+_gte_+%2201-01-1930%22%29&facets%5Btype%5D%5B%5D=familiebericht&facets%5Bspatial%5D%5B%5D=Nederlands-Indi%C3%AB+%7C+Indonesi%C3%AB&redirect=true&identifier=MMNIOD04:000090009:mpeg21:a0056&resultsidentifier=MMNIOD04:000090009:mpeg21:a0056

    Ik vermoed dat hij In Ternate onderwijzer was tot zijn mobilisatie
    Geen vrouw of kinderen bekend

    erelijst.nl noemt Hainan als plaats van overlijden
    https://www.erelijst.nl/comment/11413 https://www.japansekrijgsgevangenkampen.nl/Haischau%20(Hainan).htm

    Hoop dat het wat help
    Ronny Geenen

  7. Berend Strik: https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/149943/berend-strik

    Was mijn opa, mijn moeder heeft er nooit helaas over willen vertellen. 4 jaar oud en als tweeling van een gezin van 4 geïnterneerd. Wat weet ik: kamp waar ze in zat na haar overlijden in 1989 gaf een tante een boek over dit kamp welke zij nooit heeft willen lezen. , de koude ontvangst in nl, Nederland was niet gereed om mensen uit Indonesië te ontvangen. De keizer heeft ze altijd gehaat, en als je kijkt naar de tijd chronologie snap ik dat Japan werd gebruikt als buffer tegen rusland.

    Zou graag willen weten hoe ik meer info verzamel
    snap geen snars van

    https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/149943/berend-strik
    en opzoeken

  8. Maikel: Dit artikel dat o.a. je opa aangeeft heb ik op mijn website https://MyIndoWorld.com geplaatst op verzoek van gepensioneerd Luitenant Kolonel b.d. De heer Brijl, die zich inzet met hulp van ook het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag om deze vergeten oorlogsslachtoffers toch op een bepaalde manier te eren. Dit gebeurd dan met een ere penning. Als niemand van de familie dat al heeft gedaan, dan kan je dat alsnog aanvragen en vermelden aan de heer Brijl. En als je hulp nodig heb, wil ik je met alle plezier daarmee helpen. Dat mensen Japan gehaat hebben is te begrijpen. Ik doe het ook. Zeker de japanse keizer. Japan was geen buffer tegen Rusland. Japan heeft Amerika aangevallen, namelijk Peral Harbor. En toen sloeg Amerika terug. Japan wilde heel Azie hebben. Ook heeft Japan vele oorlogsmisdaden begaan. Want het weigerde de Conventie van Geneve te erkennen en was zeer misdadig tegen o.a. vrouwen en kinderen van Indische en Nederlandse komaf. Ik weet niet hoe oud je bent, maar ik ben 84 jaar en heb zelf 3 1/2 jaren in het Bangkinang jappenkamp op Sumatra gezeten met moeder en een broer en 2 zussen. Ook mijn oma en andere familieleden.
    Wil je dat ik je help, dan moet je mij je gegevens opsturen. Ik heb namelijk je complete adres nodig. Want ik sta nog steeds in contact met de heer Brijl in Den Haag. Zelf woon ik in SoCal in de buurt van LA.
    Groet, Ron Geenen

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up